Perşembe , 9 Şubat 2023

İngiltere’nin Bütçe Dengesi

İngiltere ekonomisi bütçe dengesinin bozulması ve 30 yıl sonra yurt içi hasılanın düşüşüyle ciddi endişeler uyandırmıştı. Bu noktadan David Cameron yönetiminden kemer sıkma politikası uygulaması gelmişti. Bu program pek tabii ki Cameron’ın koltuğunda rahatça oturmasını engelleyecek bir karar iken muhalefetin de elini güçlendirecekti.

Muhalefetteki muhafazakarlardan Douglas Carwell’dan da önemli bir açıklama geldi. İngiltere’nin krizdeki AB ülkeleri için yaptığı yardımlar kemer sıkma politikasıyla bütçeye sağlanan girdileri geçmiş. Bu durum ülkedeki vergi mükellefleri ve emekliler açısından olumsuz bir durum teşkil etmekte. Hazinede George Osbourne ile Portekiz ve İrlanda yardımlarından sonra Yunanistan’a yapılacak bir destek paketinin içerisinde yer almak istemediklerini fakat seçim şanslarının olmayabileceğini söylüyor.

Lafın kısası Avrupa Birliği projesinin altı artık hiç olmadığı kadar kaynıyor. Lüksemburg’taki gizli toplantıda Yunanistan’ın Euro birliğinden çıkmak istediğine yönelik haberlere Atina’dan jet yalanmalar gelmeye devam ediyor.

“Bu saatten sonra AB’ye girmiş, girmemişiz, umrumda bile değil” diyen başmüzakerecimiz Egemen Bağış’a hak vermek gerekir mi bilemiyorum.

Şuna da Göz Atın

TÜRKİYE’DE FİNANSAL OKURYAZARLIK GERÇEĞİ VE ALINABİLECEK ÖNLEMLER / Yazar: Öğr.Gör. Yusuf Bahadır KAVAS

Finansal okuryazarlık bireylerin tasarruf ve tüketim dengesini kurabilmeleri, doğru yatırımlara yönelmeleri ve kendi bütçelerini yapabilmeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.