Perşembe , 9 Şubat 2023

Facebook’un Halka Arzı

LinkedIn, Zynga, Netflix halka arzı en çok konuşulan şirketler olmayı başarmışlardı modern teknolojinin yeni gözdeleri olduklarından ve dünyanın bir numaralı sosyal paylaşım sitesi Facebook ise uzun zamandır benzer bir olayla konuşulması bekleniyordu. Adına kitaplar yazılıp filmler çevrildikten hatta bu film Akademi Ödülleri’nde En iyi film kategorisinde aday olduktan sonra piyasanın siteden beklediği şey gerçekleşecek gibi. Wall Street Journal da yer alan yazı bu Çarşamba ilk harka arzın gerçekleşeceği yönünde.

75-100 $ arasında bir hedefle yola çıkıyor Facebook ve şirketin değerinin bu fiyatlarla 10 milyar doları bulması bekleniyor. Morgan Stanley ve Goldman Sachs halka arza aracılık ve üstlenicilik görevini kapmış. Bu arada piyasalardaki atmosfer hepinizin malumu iken toplanacak taleplerle hisselerin 100$ sınırına ulaşıp ikincil piyasada bu fiyattan işlem görmeye başlayacağını tahmin etmek zor değil.

Şirketin CEOsu Mark Zuckerberg ve COOsu Sheryl Sandberg verdikleri röportajlardan önemli alıntılar burada.

Şuna da Göz Atın

Mobil Devrim: Kim Kazanacak Kim Kaybedecek?

Günümüzde sosyal perspektifle yapılan iktisat tartışmalarının ana temalarından birini tüketim toplumu ve modernite oluşturuyor. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.