Perşembe , 9 Şubat 2023

Şampiyonluk Yarışı Borsaya Sıçradı

Spor Toto Süper Ligi’nde, play off ve şampiyonluk heyecanı günden günde artarken, bugünlerde ligin zirvesindeki iki takımın hisse senetleri arasında da getiri yarışı yaşanıyor.

Ligin zirvesindeki Galatasaray’ın (GSRAY)  hisseleri son bir ayda yüzde 60’tan fazla değer kazanarak 150 lira seviyesinden 244 liraya çıktı. Galatasaray hisselerindeki artış özellikle hafta başından beri hızlandı. Hafta başında 170 lira düzeyinde olan hisselerin bu haftaki artışı ise yüzde 44’ü buldu.

Son bir aylık dönemde Fenerbahçe (FENER) hisseleri ise 43 liradan, 55 liraya çıkarak yüzde 30’a yaklaşan bir getiri elde etti. Fenerbahçe hisselerindeki yükseliş özellikle son iki günde hız kazandı. Çarşamba günü 48 lira seviyelerinde olan Fenerbahçe hisselerinin bu dönemdeki getirisi yüzde 15’i aştı.

Beşiktaş ile Trabzonspor hisseleri ise son bir aylık dönemde aynı performansı gösteremedi. Beşiktaş (BJKAS) hisseleri bu dönemde 7 lira’dan, 6.80 TL’ye gerileyerek yaklaşık yüzde 3 kaybettirdi. Trabzonspor (TSPOR) ise 14.65’ten, 15’e yükselerek yatırımcısına yüzde 2.5 kazandırdı.

Borsadaki oluşan son fiyatlara göre takımların piyasa değerleri ise şöyle sıralandı:

Fenerbahçe Sportif AŞ (FENER)     1.369 milyar lira
Galatasaray Sportif AŞ  (GSRAY)     676 milyon lira
Trabzonspor Sportif AŞ  (TSPOR)     375 milyon lira
Beşiktaş Futbol yatırımları (BJKAS)    276 milyon lira

Kaynak: Hürriyet ekonomi

Şuna da Göz Atın

TÜRKİYE’DE FİNANSAL OKURYAZARLIK GERÇEĞİ VE ALINABİLECEK ÖNLEMLER / Yazar: Öğr.Gör. Yusuf Bahadır KAVAS

Finansal okuryazarlık bireylerin tasarruf ve tüketim dengesini kurabilmeleri, doğru yatırımlara yönelmeleri ve kendi bütçelerini yapabilmeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.