Perşembe , 9 Şubat 2023

Borçlarını Ödemek İsteyen Öğrenciler Yüzlerini Satıyor

Borç altında ezilen tüm öğrenciler:  Boçlarınızı ödemenize yardım etmesi  için yüzünüzü reklam panosuna döndürmeyi düşünür müsünüz?

Bu bir şaka değil , İngiltere’deki  iki borcunu ödeyemeyen öğrencinin çok yaratıcı iş planları, Ross Harper ve Ed Moyse toplamda $80.000 borçlarını ödemek için  BuyMyFace.com adlı siteyi Ekim 2011’de $100’a yüzlerindeki bölgelere reklam yapabilmeleri için şirketlere satmaya başladılar.

Harper ,’’ şirketlerin yüzlerinin her alanını harf harf reklam için kiralayabiliceklerini ve nasıl isterlerse öyle boyaya bileceklerini yada mesaj veya logo koya bileceklerini’’ söyledi.

Harper ve Moyse yüzlerini BuyMyFace.com’da yaınlıyorlar yüzlerine tıkladığınızda reklamı veren kuruluşun sitesine yönlendiriliyorsunuz.

İlk başlarda her reklamın maliyeti $1.59 iken buğün ise bir günlük reklam verme maliyeti  $600 daha fazla.

Öğrencilere henüz zengin değil , ama kendi sitelerine göre 180 günde $50.000 daha fazla kazanmışlar.

Harper, ‘’ dünyanın çevresinden çok fazla e-mail alıyoruz, Honkong , Kanada, Amerika ve tüm Avrupa’dan öğrenciler mezunlar  bizde yüzmüzdeki alanları reklam için satmak istiyoruz diyorlar. Sonraki iki ay içerisinde frazchise duyurusuda yapıcağız’’diyor.

Elbette çılgın bir fikir. Ama bu yaşta ve bu zamanda bizde biraz daha fazla para için herşeyi yaparız.  Sadece son iki ayda ailelerinde evlerini büyük reklam afişlerine dödürdüğünü okuyoruz.

Şuna da Göz Atın

Mobil Devrim: Kim Kazanacak Kim Kaybedecek?

Günümüzde sosyal perspektifle yapılan iktisat tartışmalarının ana temalarından birini tüketim toplumu ve modernite oluşturuyor. Bu …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.