Pazar , 29 Ocak 2023

EKGYO Teknik Analiz – 11.05.2012

[nggallery id=12]

Bugün piyasalar topyekün yeşillik içerisindeydi ki bunda Yunanistan da koalisyonun kurulmasına yaklaşılmış olmasının payı büyük. Bunun dışında bir destekte ABD tarafından geldi, ABD işsizlik başvuruları da beklenenden iyi gelince satışlardan bunalan piyasalara alım dalgası yayıldı.

Bugün Türkiye’mizin en büyük gayrimenkul yatırım ortaklığı olan Emlak Konut Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı‘nın analizini gerçekleştireceğiz. Banka analizlerimizden sonra karar anının yaklaştığını düşündüğüm EKGYO‘nun analizini yapmaya çalışacağız.

Geçtiğimiz yılın haziran ayında gördüğü zirveden sonra gevşeyen senet H desteğinde tutunmaya çalışmış fakat bu gerçekleşmeyince satışlar sertleşerek kendini K desteğine atmış burda dip çalışması yaptıktan sonra yeniden H direncini destek yapmak üzere harekete geçmiş. O zamanki not arttırımın da etkisiyle kırmış fakat bu hızlı bir kırış olduğunda kar satışları ardından tekrar direnç altına kayan senet 2. gelişinde daha kararlı biçimde gelsede D2 direnç bölgesine yaklaştıkça gelen satışlarla yeni bir düşüş akımına kapılarak yeniden K desteğine çekilmiş. 2. Dip çalışmasını yaparak düşüş trendini bitirmek isteyen senet X kanalında harekete geçmiştir.

Şimdi resme genel olarak baktığımızda trend değişiminin habercisi olan omuz baş omuz formasyonunun omuz kısmının iyice belirginleşmesi ile ve de bugün %3 lük artış ile günün en yükseğinden kapayan senet Yarın ve haftaya endeksin de tabi düzelmesiyle A direncini hacimle kırmaya çalışabilir. Karar aşamasından kastımız Yukarıdaki macd indikatörümüz hem üçgenin destek bölgesinde,hem de macd!nin 0 çizgisi üzerinde tutunma çabasında.

Senedin A direncini kaldırması, ardından H direncini de geçerek buranın üzerine yerleşmesi gerekmektedir. Ardından gelecek yükselişlerde X kanalının desteği direnç görevi görebilir. Buradan gelecek satışlarla dikkatimizi H desteğine vermemiz gerekmekte. Bu desteğin tutması önemli. Eğer A direnci ilk seferde geçilemezse geride D1 ve D2 destekleri var buraları izlemek gerekli.

Bakalım senet tekrardan kanal içine dönebilecek mi bunu ilerleyen günlerde göreceğiz.

Bundan sonraki analizimi vaktim olursa yarınki kapanışı da görerek FENER ve GSRAY için maç öncesinde yapmak istiyorum bakalım derbi öncesi senetlerin son hali ne durumda.Bir Beşiktaşlı olarak her iki takıma da başarılar diliyorum. Türk futbolunun kazanması temennisiyle!

Sermaye Piyasası Kurulunun Seri: V, No: 55 “Yatırım Danışmanlığı Faaliyetine ve Bu Faaliyette Bulunacak Kurumlara İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ”iUyarınca Yayımlanan Uyarı Notu

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Şuna da Göz Atın

TÜRKİYE’DE FİNANSAL OKURYAZARLIK GERÇEĞİ VE ALINABİLECEK ÖNLEMLER / Yazar: Öğr.Gör. Yusuf Bahadır KAVAS

Finansal okuryazarlık bireylerin tasarruf ve tüketim dengesini kurabilmeleri, doğru yatırımlara yönelmeleri ve kendi bütçelerini yapabilmeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.