Pazartesi , 6 Şubat 2023

KCHOL Teknik Analiz – 16.05.2012

[nggallery id=13]

Yunanistan da koalisyon görüşmelerinin bir kez daha sonuçsuz kalması ve haziran da seçime gidileceğine karar verilmesinin ardından piyasalardaki kötümserlik bir nebze daha arttı. İMKB de diğer borsalar gibi kritik seviyelerde bakalım yılın ilk çeyreğindekine benzer bir yukarı atak gerçekleşecek mi bu seviyelerden göreceğiz.

Genelde ralliler banka ve holding hisseleri öncülüğünde olmakta ve daha sonra genele yayılmaktadır. Bu bağlamda bankalardan sonra holding analizlerini gerçekleştireceğiz. İlk olarak Koç Holding (KCHOL) hisse senedinin inceleyelim.

KCHOL yılbaşı rallisi ile zıpkın gibi kendini A-B bandına kadar atmış ve bir süre bu bantta ter atmıştır. Ardından H direncini test eden senet burdan gelen sert satışlarla B desteğini de kırarak X-Y kısa vadeli kanal içerisinde tüm fibo seviyelerini cılız tepkilerle test ederek son fibo seviyesine gelmiştir. Bu seviyedeki Z desteğinin de etkisiyle şuan itibariyle tutunma çabası içerisinde olan senet satışlarında doyuma ulaşmış olabileceği varsayımıyla tepki denemesinde bulunabilir. Bu tepkinin gücü kanalın kırılmasıyla artarak 50 günlük hareketli ortalamanın da geçeceği %38,20 fibo seviyesine kadar sürebilir. Yukarıda önemli direnç olarak B var buranın aşılması için endeksin de yazının başında bahsetmiş olduğumuz türde bir atakla yukarı kopmasıyla ancak mümkün olabilir. Bunun olmayacağı varsayımı altında %38,20 fibo civarı tepkinin yeniden satışa dönüş noktası olabilir.

Bakalım piyasa buna ne der hep beraber göreceğiz.

Sermaye Piyasası Kurulunun Seri: V, No: 55 “Yatırım Danışmanlığı Faaliyetine ve Bu Faaliyette Bulunacak Kurumlara İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ”iUyarınca Yayımlanan Uyarı Notu

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”

Şuna da Göz Atın

TÜRKİYE’DE FİNANSAL OKURYAZARLIK GERÇEĞİ VE ALINABİLECEK ÖNLEMLER / Yazar: Öğr.Gör. Yusuf Bahadır KAVAS

Finansal okuryazarlık bireylerin tasarruf ve tüketim dengesini kurabilmeleri, doğru yatırımlara yönelmeleri ve kendi bütçelerini yapabilmeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.