Pazar , 29 Ocak 2023

Euro Krizi Geri Döndü

Avrupa ülkeleri krizden çıkış noktasında devlet tarafından işçilere çukur kazdırıp doldurtarak gelir yaratılabileceği gibi tuhaf bir temele dayanan Keynesyen politikalara referans yaparken, piyasanın referansı da genel olarak psikoloji kitaplarına oluyor. Daha önce 10 yıl vadeli İspanyol tahvillerinin faizlerinin %6’yı geçtiğinde Avrupa ekonomisi hakkında rahatlıkla kriz haberleri yapabilen yayınlardan bahsetmiştik. Gün içerisinde İspanya (ve nedense Avrupa ekonomisi) pek çok kez krize girdi ve çıktı.

Piyasanın, Mario Draghi’den beklentisi açıklamalardan fazlası olsa gerek.

Bugün ayrıca hisse senetleri tarafında da Avrupa için kırmızı bir gündü.

Açıkçası bugün Royal Bank of Scotland teknik analistinin Avrupa bankaları için %7 prim beklediği açıklaması bana hiç şaşırtıcı gelmedi. Bilmiyorum size geldi mi? Teknik analizle harikalar yaratmak için çok fazla uğraşmanıza gerek yok.

ve tabii ki Euro Dolar.

Avrupa’da böyle bir gün geride kaldı. Finans dünyasının tamamen Apple hisselerine odaklandığına var gücünüzle inanırsanız, Avrupa için kötümser olmanıza gerek yok.

Şuna da Göz Atın

TÜRKİYE’DE FİNANSAL OKURYAZARLIK GERÇEĞİ VE ALINABİLECEK ÖNLEMLER / Yazar: Öğr.Gör. Yusuf Bahadır KAVAS

Finansal okuryazarlık bireylerin tasarruf ve tüketim dengesini kurabilmeleri, doğru yatırımlara yönelmeleri ve kendi bütçelerini yapabilmeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.