Pazar , 29 Ocak 2023

İndirimli Elektrik Kullanımı

Yıllık 150 milyar TL işlem hacmine sahip olan Türkiye enerji sektörü; son dönemde yapılan özelleştirmeler ve piyasa serbestleşmesi yolunda atılan kararlı adımlarla ilgi odağı haline gelmiştir. Türkiye’nin enerji sektörü yapısına yakından bakıldığında, 2001 yılında Enerji Piyasası Denetleme Kurumu’nun kurulmasıyla başlayan serbestleşme çalışmaları kapsamında elektrik piyasasının serbestleşmede öncü olmuş olduğu, piyasa açıklık oranı ve rekabetçi yapısıyla diğer enerji piyasalarından bir adım öne çıktığı gözlenir. Mevcut gelinen bu nokta Türkiye Elektrik Piyasası’nın geleceğine dair öngörüler için taban oluşturmaktadır.

Elektrik piyasasında ve bu piyasadan elektrik satın alma konusunda Enerji Piyasası Düzenleme Kurulu (EPDK) nezdinde önemli gelişmeler yaşandı. Buna göre, yıllık elektrik tüketimi 4.000 kWh ve üzerine çıkan; yani elektrik tüketim bedeli ayda yaklaşık 130 TL üzerinde olan tüketicileri artık serbest tüketici olarak adlandırılıyor. Bu da artık özel elektrik dağıtım şirketleri arasından kendi elektrik tedarikçinizi seçebileceğiniz; evinizin, iş yerinizin veya fabrikanızın elektriğini özel elektrik dağıtım şirketlerinden alabileceğiniz anlamına geliyor. Sonuç olarak Enerji Piyasası Düzenleme Kurulunun attığı bu adım ile özel enerji (elektrik) şirketleri ve serbest tüketicilik konsepti ile artık indirimli elektrik kullanmak mümkün olabilecek.

Buna yönelik olarak Doğuş Grubu’na ait Doğuş Enerji de 220PLUS markasıyla elektrik tüketicilerine farklı bir deneyim yaşatmayı planlıyor. Böylelikle elektrik kullanıcıları 220PLUS’ın özel olarak hazırladığı tarifelerden birine geçerek elektrik faturalarınızda maksimum tasarrufa ulaşabiliyorlar. Üstelik Doğuş Enerji (DOEN) güvencesiyle 220PLUS’a geçen kullanıcılar indirimli elektrik kullanarak elektrik faturalarında tasarruf ederken     aynı zamanda 220PLUS’ın PLUS faydalarından da yararlanıyor. Eğer siz de Serbest Tüketici olma kriterlerini yerine getiriyorsanız, www.220plus.com.tr’ye geçerek artısı en bol elektrik ile tanışabilir ve indirimli elektrik kullanarak tasarruf etmeye başlayabilirsiniz.

Şuna da Göz Atın

Japonlar Bizi mi Uyutuyor?

Pek haz etmesem de ara sıra internet haberlerine göz atarım. Yarı baygın ve uykuya amade …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.