Pazartesi , 6 Şubat 2023

Ekonominin Dijital Mecradaki Adresi: Capital.Com.Tr

Son dönemde haberciliğin pekçok alanında olduğu gibi ekonomik haberciliğinde de dijital mecralara hızlı bir kayış olduğunu gözlemlemekteyiz. Ülkemizde de bu alanda son derece yenilikçi işlere imza atılmakta. İş ve ekonomi hayatına yönelik olarak çıkan aylık yayınların en köklülerinden biri olan Capital de internet sitesi capital.com.tr ile sunduğu hizmetlerine alanını önemli ölçüde genişletiyor.

Dünyada ve Türkiye’de gerçekleşen ekonomi ve piyasa gelişmelerini özetlenmiş halinin okuyucuya sunulduğu internet sitesinde, bazı sektörel ve şirket bazında haberlere erişmek de mümkün. Capital, bu haliyle ekonomi dünyasını takip etmek isteyecek internet kullanıcılarına ihtiyaç duyabileceği bilgileri hızla bir şekilde iletebiliyor. Ayrıca basit tasarımı ve mobil cihazlarla uyumluluğu sayesinde kullanıcılara doyurucu içeriği basit bir biçimde sunuyor.

Türkiye’de yer alan ekonomi sitelerinde yer alan haberlerin dışında şirket CEO’larıyla ve önemli başarı hikayelerinin altına imzalarını koymuş olan girişimcilerle yapılan özel röportajlar Capital’in diğer mecralardan farklılığını ortaya koyuyor. Tipik ekonomik haberciliği yanına böylesine renkli dosyaları da ekleyen Capital, işini yaşam tarzı haline getirenler için önemli bir ilham kaynağı görevi görüyor.

Doğan Grubu bünyesinde ekonomi haberciliğinin en güçlü isimlerinden biri olan Capital, internet sitesinde okuyucularına birtakım fonksiyonel kolaylıklar da sunmayı ihmal etmemiş. Bunlardan biri “çok okunanlar” sekmesi. İnternet sitesinin navigasyon bölümünde yer alan bu sekmeyi takip eden kullanıcılar en çok okunan haberlere ulaşarak ekonomi dünyasında ve piyasalarda ortaya çıkan trendlerden haberdar alıyor ve kendilerini güncel tutma imkanı buluyorlar. Bununla birlikte “listeler” bölümünde ise ziyaretçiler derginin araştırma bölümünün analizleri sonucu edilen bulguları interaktif sunumlarına ulaşabiliyorlar. Bu sunumlar arasında Türkiye’nin en beğenilen 20 şirketi, Capital 500 gibi örnekler yer alıyor. Sitenin belki de en önemli bölümü “Capital TV”de ise ziyaretçilere video şekliden içerik sunuluyor. Bu bölümde ziyaretçilerin tekrar tekrar izleyip referans olarak kabul edebileceği içerikler yer almakta. Özelliklte şirket CEO’larıyla yapılan ve sektörel ya da ekonomik görünümlere dair yorumlar içeren röportajlar önemli kaynaklar olarak göze çarpmakta.

Sonuç olarak, 23 yıldır başarılı bir şekilde basılı yayında ekonomi haberciliğinde bayrağı taşıyan Capital, bu tecrübesini internet alanında da konuşturuyor ve benzerlerinden önemli farklarla sıyrılan capital.com.tr yi bütün ziyaretçilerine sunuyor. Bize de tebrik edip bu internet sitesini ziyaret etmek düşüyor.

Şuna da Göz Atın

Finans Sektörü Dijitalleşirken

Gittikçe dijitalleşen dünyada eski iş modelleri yerlerini dijital mecralara bırakıyorlar. Özellikle finans sektöründe bunun önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.