Perşembe , 9 Şubat 2023

Denetimin İnternetteki Adresi: EY

EYErnst & Young, Londra merkezli, geçmişi bir asrı aşan global bir profeyonel hizmetler şirketidir ki bu hizmetler pek çoğunuzun tahmin edebileceği üzere bağımsız mali denetim, vergi denetimi ve çeşitli danışmanlık hizmetlerini kapsar. 2015 yılı sonu itibariyle 225 bin çalışana  sahip olan firma aynı yıl 28.7 milyar dolarlık bir gelir açıklamıştır. Diğer denetim şirketlerinde de olduğu gibi, dünyanın pek çok ülkesinde denetim şirketleri farklı bir tüzel kişilik altında fakat E&Y üyeliği ve markası altında hizmet vermektedir.

Türkiye’nin de global ekonomik sisteme bağlanma aşamasında bağımsız denetimin bir gereklilik olarak ortaya çıkmış olması 80’lerden itibaren ülkemizde bu alanda faaliyet gösterecek yabancı şirketlerin kurulmasına ön ayak olmuştur. Bağımsız denetimin küresel standartlarının ve kalite yönetiminin Türkiye’deki yerel regülatörlere bir anlamda evliliği ile ortaya çıkan Türk bağımsız denetimi, o yıllardan itibaren büyük bir gelişme kaydetmiş ve Türk ekonomisine büyük katkı sağlamıştır.

Ernst & Young Türkiye’de bu alanda hizmet veren bağımsız denetim şirketlerinden biridir ve kurum kültürüyle Türkiye’deki işletmelerin global standartlarda finansal ölçümler yapabilmesine katkı sağlamaktadır.

Son yıllarda bağımsız denetim şirketleri profesyonel alanda şirketlere finansal konularda rehberlik yaparken internet siteleri üzerinden yaptıkları yayınlarla da hem şirketlere, hem de bireylere finansal raporlama ve vergi mevzuatı gibi konularda ışık tutmaktadır. Oldukça başarılı ve kullanışlı bir web sitesine sahip olan Ernst & Young da bunun önemli örneklerinden biri. Özellikle sektör bazında verilen bilgilerle, hem işverenlerin, hem de profesyonellerin finansal raporlamalarında küresel standartlarına nasıl erişebileceği, sektörle ilgili son regülasyonların yönetime ve iş hayatına neler getirebileceği ve sektörle ilgili olarak dünyadan son gelişmelerin nasıl yorumlanması gerektiğine dair aydınlatıcı makaleler yer almaktadır.

Türkiye’de yer alan pek çok aile şirketi ve KOBİ’nin büyüme yolunda karşısına çıkan en büyük engellerden biri olan kurumsallaşma konusunda da web sitesinde rehberlik edici pek çok materyal mevcut. Bu aşamanın birer dalları olan kurumsal yönetim, performans artırılması, risk yönetimi vb gibi geçiş dönemlerinde olan şirketler için hayati öneme sahip konularda hayati derecede öneme sahip bilgiler sunuluyor.

Yine şirketin web sitesinde E&Y’ın yaptığı global ekonomik ve sektöre raporları, güncel regülasyonlara ilgili bültenleri ve üç aylık interaktif dergi TurkEYnews’e ulaşabilir. Kısacası Ernst & Young kolay kullanılabilen arayüzü ve değerli içeriğiyle benzerlerinden ayrışan bir web deneyimi sunuyor.

Şuna da Göz Atın

Finans Sektörü Dijitalleşirken

Gittikçe dijitalleşen dünyada eski iş modelleri yerlerini dijital mecralara bırakıyorlar. Özellikle finans sektöründe bunun önemli …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.