Pazar , 5 Nisan 2020

EnerjiSA ile Elektrik Aboneliğini Taşımak Çok Kolay!

Enerji Piyasası Düzenleme Kurumu (EPDK) tarafından 2016 yılı son çeyreğinde belirlenen serbest tüketici limitindeki yeni düzenlemeyle birlikte, aylık 82 TL üzeri elektrik faturası ödeyen elektrik abonelerine, elektrik aboneliklerini farklı enerji firmalarına taşıyarak çeşitli avantajlardan yararlanabilmelerinin yolu açılmış oldu. Bu değişiklikle birlikte daha önce sadece yüksek miktarlarda elektrik faturası ödeyen tüketicilerin yararlanabildiği (işyeri, ofis, ticarethane vs gibi) serbest tüketici hakkından, mesken abonelerinin de yararlanması sağlanmış oldu.

Beraberinde bir çok avantajı getiren serbest tüketici hakkı, aylık 82 TL ve üzerinde elektrik faturası ödeyen tüketicilerin, kendi elektrik tedarik şirketlerini seçebilmesi imkanıyla birlikte elektrik abonelerinin mali yükünü hafiflettiği gibi sözleşme süreleri boyunca elektriğe gelen zamlardan da etkilenmemesine imkan sağladı.

Eğer sizin de aylık elektrik tüketiminiz 82 TL üzerinde ise, hızlı bir şekilde ve hiç bir ücret ödemeden (depozio, abonelik ücreti veya sözleşme bedeli gibi) elektrik aboneliğinizi taşıyarak kendi elektrik tedarikçinizi seçebilir ve çeşitli avantajlardan faydalanabilirsiniz.

Elektrik taşımayla ilgili pek çok firmanın tüketicilere sağladığı önemli kolaylıklar mevvut. Bunlardan en dikkat çekeni ise EnerjiSA’nın vermekte olduğu hizmet. Bunun için kullanıcılar öncelikle izleyen linkten online randevu alabilirler.

https://www.enerjisa.com.tr/tr/eviniz/musteri-islemleri/evimi-tasiyorum

İzleyen süreç içerisinde gerekli yasal evrakların hazırlanması ile de süreç tamamlanıyor. Siz de uygun elektrik taşıma olanaklarından faydalanmak için üstteki linke mutlaka göz atın.

 

Şuna da Göz Atın

TÜRKİYE’DE FİNANSAL OKURYAZARLIK GERÇEĞİ VE ALINABİLECEK ÖNLEMLER / Yazar: Öğr.Gör. Yusuf Bahadır KAVAS

Finansal okuryazarlık bireylerin tasarruf ve tüketim dengesini kurabilmeleri, doğru yatırımlara yönelmeleri ve kendi bütçelerini yapabilmeleri …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.