Pazar , 29 Ocak 2023

Hakkımızda

SistematikRisk.Com

SistematikRisk.Com 2011 yılında Marmara Üniversitesi Finansal Piyasalar ve Yatırım Yönetimi Bölümü yüksek lisans öğrencileri tarafından, ekonomi ve finans dünyası ile ilgili olarak hem akademik, hem de güncel yazıların paylaşılması amacıyla kurulmuştur.

SistematikRisk.Com da genel olarak ekonomi ve finans alanındaki yazılar ile birlikte poltika, mevzuat, pazarlama, yönetim, yeni iş fikirleri ve bu konuların dışında kalan daha pekçok alanla ilgili yazılar da mevcuttur ve mevcut olacaktır. Böylelikle okurlarımıza geniş bir yelpazede doyurucu yazıları sunmayı amaçlıyoruz.

Blogun Adı

Blogumuz adını bilindiği üzere bir finans kavramı olan sistematik riskten almaktadır. Sistematik risk; ekonomik, politik ve sosyal faktörlerin değişmesiyle, tüm şirketlerin hepsinin birden farklı derecelerde fakat aynı yönde etkilendiği risklerdir. Örnek olarak enflasyon oranı, faiz oranları, politik riskler gösterilebilir. Bu kavram literatürdeki iki önemli risk tanımlamasından biridir, diğer ise sistematik olmayan risktir. Sistematik riskin önemli bir özelliği bu risk ekonominin bütün alanlarını etkilediği için, portföy ile ilgili yapılacak herhangi bir çeşitlendirmenin bu riski boyutunu etkilememesidir.

İletişim

Bizimle istediğiniz herhangi bir konuda iletişime geçebilirsiniz. Bunun için info (at) sistematikrisk.com adresine bir e-mail yollamanız ya da iletişim sayfasında yer alan formu kullanmanız yeterli.

Sistematikrisk.Com bütün içerik, proje vs. ortaklıklarına, reklam tekliflerine, link değişimlerine açıktır. Aklınıza gelen herhangi bir konuda bizimle çekinmeden iletişime geçebilirsiniz. Elimizden geldiğince çabuk bir şekilde size döneceğimizden emin olabilirsiniz.

Yazarlar

Blogumuzdaki yazar ekibi ile bilgilere şuradan ulaşabilirsiniz. Ayrıca siz de kendinize güveniyorsanız gönüllü yazar ekibi içerisinde yer alabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken yukarıda anlattığım yöntemleri kullanarak bizimle irtibata geçmeniz.

Sermaye Piyasası Kurulunun Seri: V, No: 55 “Yatırım Danışmanlığı Faaliyetine ve Bu Faaliyette Bulunacak Kurumlara İlişkin Esaslar Hakkında Tebliğ”iUyarınca Yayımlanan Uyarı Notu

“Burada yer alan yatırım bilgi, yorum ve tavsiyeleri yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Yatırım danışmanlığı hizmeti; aracı kurumlar, portföy yönetim şirketleri, mevduat kabul etmeyen bankalar ile müşteri arasında imzalanacak yatırım danışmanlığı sözleşmesi çerçevesinde sunulmaktadır. Burada yer alan yorum ve tavsiyeler, yorum ve tavsiyede bulunanların kişisel görüşlerine dayanmaktadır. Bu görüşler mali durumunuz ile risk ve getiri tercihlerinize uygun olmayabilir. Bu nedenle, sadece burada yer alan bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir.”